Mida teha sügisel?

Vaadates aknast välja näeme, et suvest pole enam jälgegi – vihma kallab lakkamatult, kõikjal on sombune ja õue ei just hea meelega ei lähe. Tõsi on aga see, et koju teki alla jääda ei ole võimalik ning mis veel hullem, isegi mitte tervislik!

Sügisel läheme me kõik tagasi tööle-kooli, kus puutume kokku teiste inimeste ja paraku ka viirustega. Täiesti tavaliseks on saanud igasügisene massiline haigestumine ülemiste hingamisteede nakkushaigustesse nagu nohu, köha, kurgupõletik. Kiirelt tormatakse apteeki turgutust otsima, kuid selleks on juba hilja. Viirustest pääsemiseks tuleb eeltööd hakata tegema juba enne haigestumist. Tegelikult on võimalik lihtsate viisidega oma immuunsüsteemi turgutada.

Apteegist saame kiiret turgutust C-vitamiini, päevakübara ja muude toidulisandite näol, kuid ühte ei asenda miski – selleks on aktiivsed tegevused värskes õhus. Liikumine looduses vähendab stressi, turgutab immuunsust ning niiöelda “puhastab” meie hingamisteid päeva jooksul sinna kogunenud viirustest. Just stress, mis peale suvepuhkust sügisel järsult tõuseb, on üheks suurimaks immuunsuse nõrgestajaks.

Iga inimene vajab puhkust ja positiivseid emotsioone, et olla terve ja õnnelik. Meie Paunküla Heaolukeskuses just selle nimel töötamegi, et inimesed oleksid terved, aktiivsed ja rõõmsad. Isegi sügisel! Kole ilm ei ole põhjuseks, et toas istuda ja telekat vaadata. Miks mitte tõmmata selga mõnus soe kampsun, võtta kaasa termosega tee ning tulla loodusesse matkama? Kelle jaoks tundub niisama matkamine igav, siis discgolf muudab selle tegevuse kindlasti põnevamaks, lisades veel mõõdukalt füüsilist liikumist. Muuseas, Paunküla Heaolukeskuse discgolfi rada on kiidetud isegi proffide poolt. Mis aga kõige ägedam – meie juures saab minna isegi ATV matkale.

Sügisene ATV matk on ekstreemne aktiivne tegevus looduses, mis pakub närvikõdi ja põnevust. Matk viib läbi metsa, kus tuleb ette nii järske tõuse ja langusi kui ka mudas müdistamist. Matka viib läbi kogenud juhendaja ning sõitmiseks antakse uued ja võimsad 2-kohalised ATV-d. Sügistalvine ATV matk on täpselt see, mis motiveerib kodust välja tulema ja värskes õhus liikuma ka vihmase ilmaga eriti kui peale sõitu on ootamas soe saun. Garanteerime, et sõidu lõppedes oled sa pealaest jalatallani sopane, aga selle üle ülimalt rõõmus!

Küsi julgelt meie aktiivsete tegevuste kohta lisainfot kirjutades info@paunkula.ee ning mõtleme koos välja, kuidas teile üks tore sügisene aktiivne päev korraldada!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!

Kirjuta meile

AADRESS:
Puhkekeskuse, Kiruvere küla, Kose vald, Harjumaa, 75006

TELEFON:
+372 58 306 096

E-MAIL:
info@paunkula.ee

OLEME AVATUD:
Oleme avatud iga päev!

Kliendikaart