Jäärada – puhas fun!

Kes veel ei teadnud, siis meie juures saab huligaanitseda, ja seda täiesti ametlikult. Juba mitu aastat oleme talvel, krõbeda pakasega avanud Paunküla Veehoidlal jääraja, kus kätt saavad proovida kõik, nii algajad kui profid, talverondid kui mersud. Kõik on teretulnud!

Miks eelistada ametlikku jäärada?

Kuigi ametliku jääraja kasutamine on üldjuhul tasuline (nagu ka meil), tasub see end kuhjaga ära korraldusliku poole ja turvalisuse pärast. Ametlik jäärada on hooldatud ning rada ei ole paksu lumega kaetud. Nii saad kõige ehedama sõidukogemuse. Lisaks jälgitakse rajal toimuvat ning rajal ei ole korraga liiga palju autosid. Seega on ka kokkupõrgete ja avariide oht väiksem. Kõige tähtsam punkt on turvalisus – hooldatud ja kontrollitud jäärajal hoitakse silm peal ning kontrollitakse pidevalt jää olukorda ja paksust. Alla lubatud normpaksuse (22cm) ei lubata autodel jääle minna. Seega on oht jääda ilma oma autost või koguni koos sellega ära uppuda ametlikul jäärajal kordades väiksem kui nö “metsikul” rajal. Kuidas sõita jäärajal ohutult?

  1. ÄRA AVA UST kui auto on läbi jää vajunud! Esiteks on see raisatud aeg – vee surve on nii tugev, et surub ukse taas kinni. Teiseks voolab avatud ukse vahel rohkem vett sisse ja aega pääsemiseks jääb kordades vähemaks.
  2. Veendu enne rajale minekut, et sinu küljeaknad töötavad. Kui auto vajub vette, on see su ainus pääsetee!
  3. Ära välju etteantud rajalt ega mine mööda järve omapead uitama. Rada on eelnevalt läbi sõidetud ja kontrollitud selle haldaja poolt, kuid sealt väljapoole tema vastutusala lõppeb.
  4. Kanna autos võimalikult vähe riideid ja ära kinnita turvavööd. Turvavöö koha pealt on muidugi vastakaid arvamusi, siinkohal pead ennekõike olema veendunud, et kriitilisel momendil su turvavöö ikka avaneb ja et sa paanikaga saad selle ka kindlasti lahti.
  5. Kui oled algaja, passi momenti mil rada on tühjem või mine harjutama nädala sees, kui radadel on vähem autosid. Ohutum nii endale kui teistele.
  6. Hoidu pundis ja teistele liiga lähedal sõitmisest! Auto on jäärajal väga halvasti juhitav ja ootamatu. Pidurdusteekond võrdub sisuliselt lõpmatusega.
  7. Pealtvaatajana arvesta samuti, et libedal teel on autot väga raske juhtida ning jälgi, et sa ei oleks autodele liiga lähedal.
  8. Kõige kindlam on tulla jäärajale autoga, mis on juba nii vana, et sul ei ole kahju kui mõni “kõks” peaks juhtuma. Arvesta, et nii mõnigi on oma auto jäärajalt otse kuusakoskisse veeretanud, seega ei tasu tulla oma igapäevase, uue või emalt salaja laenatud autoga. Muide, kindlustus ei kata jäärajal juhtunud avariisid.
  9. Kui su talveront on juba väga vana ja logu, ei tasu sellega pikka maad maanteel sõita. Vea oma auto jääraja äärde puksiiri või konnaga.
  10. Rajalt tulles puhasta hoolega veljed, kuna need on lund täis ja tekitavad maanteel sõites tugevat vibreerimist ja koguni alajuhitavust.

Et see kõik nüüd liiga hirmus ei tunduks, lisame siia väikse pildigalerii ja näeme rajal! 😉

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!

Kirjuta meile

AADRESS:
Puhkekeskuse, Kiruvere küla, Kose vald, Harjumaa, 75006

TELEFON:
+372 58 306 096

E-MAIL:
info@paunkula.ee

OLEME AVATUD:
Oleme avatud iga päev!

Kliendikaart