Aktiivne seminar looduses

Viimase aja üheks tõusvaks trendiks on kujunenud aktiivne seminar. Mida see endast kujutab ja mille poolest erineb see tavalisest seminarist ning kuidas see kasulik on? Miks peaks üldse seminari looduslähedases keskkonnas korraldama? 

Viibides oma igapäevases keskkonnas, näiteks kesklinna kontoris, ei pane me tähelegi, kuidas vaikselt ligi hiiliv rutiin hakkab hävitama meie loomingulisust ja töövõimet ning uute ideede sünd on vaevaline protsess. Need on ilmselged märgid, et vaja läheb uut hingamist ja keskkonnavahetust!

Üheks võimaluseks on korraldada seminar, koolitus või koosolek täiesti teises keskkonnas, näiteks looduses.

Siinkohal ei pea me silmas talvisel ajal pakasega õues istumist, vaid ümbrust, kus see toimub. Linnainimesele mõjub värskendavalt juba ainuüksi väljasõit linnast eemale, kus ta ei ole ümbritsetud mürast ja kiirest elutempost. Loodusel ja värskel õhul on juba ammu tõestatud rahustav ja stressi maandav mõju, tänu millele on meel rõõmsam ja vaim värskem. Just looduse lähedust silmas pidades sai 2007. aastal renoveeritud meie Peamaja, mille maast-laeni akendest avaneb vaade metsale ning milles viibides on tunda täielikku keskkonnavahetust ja looduse lähedust. Kliendid on täheldanud väga head produktiivsust ning osalejate tavapärasest suuremat rõõmsameelsust ja avatust kui mujal, kammitsetud keskkonnas.Teiseks variandiks tõsta meeskonna motiveeritust on korraldada aktiivne seminar, mida on üha rohkem hakatud tegema.

Aktiivne seminar koosneb seminarist või koolitusest ja selle vahepausidel või peale seda toimuvatest aktiivsetest tegevustest looduses. Kahepäevase seminari puhul kuulub sinna juurde ka õhtune saun ja melu. Viimasel ajal ühendatakse kasulik lõbusaga küllaltki sageli – suvel juhtus nii mõnigi kord, et päev algas koolitusega ning lõppes suvepäevadega. Sama annab teha ka sügis-talvisel perioodil. Ilmast ei tasu lasta ennast heidutada – ei ole vale ilma vaid on vale riietus! Mõned tegevused on sellisel ajal veelgi elamusterohkemad nagu näiteks ATV-matk või paintball. Aastatepikkuse kogemuse põhjal julgeme kindlalt väita, et aktiivne seminar on uus kindel suund ning kõik kes on oma ettevõttes vähegi vastutavad seminaride ja koolituste toimumise eest, peaksid sellega kursis olema. Mõistagi nõuab selline lahendus korraldajalt avatumat mõtlemist ja rohkem organiseerimist kui tavaline seminar, kuid koostöös meiepoolse meeskonnaga on sellise seminari korraldamine pigem põnev ja tulemus on seda pingutust väärt!Kolmandaks võib aga oma kollektiivile korraldada niisama ägeda päeva ja tuua nad loodusesse aktiivselt aega veetma – näiteks ATV-matkale.

Meid on külastanud mitmed suuremad ja väiksemad kollektiivid, kellel on kombeks korraldada iga kuu vähemalt üks selline väljasõit. Nende sõnul tõstab see kõvasti töötajate motivatsiooni ja soovi panustada ühiselt ettevõtte kasvamisse, rääkimata tugevamast meeskonnatundest. Oleme näinud, kuidas meeskonnamängude või mõne muu ühise tegevuse käigus sulanduvad ühte erinevad osakonnad ja rahvused ning enam ei ole vahet kes on ülemus ja kes on alluv. Kõigil on koos tore päev ning see emotsioon tuleb igapäevatöösse kaasa parandades meeskonnatööd ja töövõimet. Seega tasub investeerida oma töötajate heaollu – see tasub kuhjaga ära!

Meie seminari- ja puhkekeskuses on olemas kõik võimalused, et korraldada Teie ettevõttele vajalik ja meelepärane üritus. Omalt poolt oleme valmis teid igakülgselt aitama, et tulemuseks oleks paremini toimiv ja motiveeritud meeskond!

Detsembrini kõik seminaripaketid -20% soodsamad! Tutvu pakettidega SIIN!

Kohtumiseni Paunküla Heaolukeskuses!

  • Pakette on võimalik kohandada vastavalt Teie soovidele ja meie võimalustele. Küsi julgelt pakkumist!

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST!

Kirjuta meile

AADRESS:
Puhkekeskuse, Kiruvere küla, Kose vald, Harjumaa, 75006

TELEFON:
+372 58 306 096

E-MAIL:
info@paunkula.ee

OLEME AVATUD:
Oleme avatud iga päev!

Kliendikaart